Jitka Tatíčková - Brkám, brkáš, brkáme

kvě. 22 2019

No tak sláva! Hurá! Výborný nápad od té Evropské unie. Volají někteří rádoby ekologicky smýšlející občané na nové nařízení, které nám zakazuje používání jednorázového plastového nádobí, brček a uchošťourů. Rozumnému člověku nad tím zůstává rozum stát. Tohle že řeší EU?

Klára Samková na Českém rozhlase

Tomáš Houška - EU a náš stát

kvě. 06 2019

V lednu 1990 jsem měl obrovskou radost, že naše země udělala naprosto zásadní krok – zbavila se totality a já si představoval krásnou budoucnost, kterou si tu můžeme vytvořit. Zahodil jsem plány na možnou emigraci a šel si vyřídit živnostenský list. Snažím se být soběstačný, stát si za tím, co dělám a dlouhou dobu jsem si myslel, že moje pocity sdílí i většina ostatních lidí. Ale vývoj EU mě rychle přesvědčil, že to tak není.

Hynek Charous - Omezme rychlost euronesmyslům – ne autům občanů EU!

kvě. 02 2019

Poslední dobou mám pocit, že žijeme v dobách nejagresivnější formy inkvizice, navíc mentálně retardované. Hysterie kolem „MeToo“ , kdy agresivní feministky velí k útoku proti všemu, co by byť jen vzdáleně mohlo připomínat přirozenou vzájemnou přitažlivost mezi mužem a ženou. Potlačování zdravého rozumu v záležitostech týkajících se podpory klasického konceptu rodiny a institutu manželství pouze mezi mužem a ženou.

František Petrík - Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker odhalil sochu Marxe věnovanou z Číny

kvě. 01 2019

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker odhalil sochu Marxe věnovanou z Číny. Může mít ještě někdo pochybnosti o myšlenkovém zázemí vedoucích představitelů EU?

František Petrík - Unijní dotace nejsou žádné dobro

kvě. 01 2019

Mluví se o tom, jestli jsou dotace z Unie dobro nebo zlo. Samozřejmě, nenapíšu nic nového, ale opakování je matka moudrosti. Zde jsou některá negativa dotací přicházejících z Unie do ČR.

Miroslav Červenka - O svobodě

kvě. 01 2019

Tyto řádky píši proto, že bych rád upozornil na skutečnost, že hájení svobody a demokracie vůbec není zbytečné a že ona míra, jíž si vážím, není automaticky jistá do budoucna. Svět, v němž my, pro které je svoboda a s ní těsně související demokracie nejdůležitější hodnotou, je totiž prakticky neustále ohrožován různorodými transparentními i netransparentními tlaky našemu nahlížení/způsobu života nepřátelskými.

František Petrík - Skokově porostou ceny energií

dub. 30 2019

Skokově porostou ceny energií. Děkujme EU a vládě ČSSD, která toto zvýšení podpořila! Ceny elektřiny a plynu v roce 2019 letí vzhůru. Podle médií je to snad nějaký přírodní úkaz. Něco, co přichází bez vlivu lidí a může za to fuj kapitalismus a volná ruku trhu. Ve skutečnosti je to důsledkem začátku fungování Market Stability Reserve – MSR od 1. 1. 2019. Jednoduše řečeno, ceny rostou díky EU a díky schválení vládou Sobotky a Babiše.

Jitka Tatíčková - Hřejeme si hada na prsou

dub. 29 2019

HŘEJEME SI HADA NA PRSOU ANEB KDYŽ SE Z NESTÁTNÍ NEZISKOVÉ ORGANIZACE STANE MOCNÉ IMPÉRIUM

Máte děti, které jsou součástí českého vzdělávací systému ve všech jeho stupních? Pokud ano, jste si jisti, že se ve škole učí pouze matematiku, jazyky, dějiny, zeměpis a odborné předměty, které je připravují na budoucí povolání? Myslíte si, že škola vychovává děti k lásce k vlasti, k hrdosti na vlastní národ, kulturu, historii, a to všechno s pokorou k těm, kteří kdy v minulosti byli za pravdu stíháni a mnohdy za ní položili život?

Pokyny k volbám

dub. 12 2019

Evropské volby 2019 v České republice

V Česku budeme volit 21 nových europoslanců. Přečtěte si následující důležité informace.